Hakkımızda

İpek Tül ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş 1984 yılında kurulmuş;

Çevreye ve insan yaşamına saygıyı kendine öncelik edinmiş, teknolojiye ve yenilenmeye önem veren yönetim ve denetim sistemlerini kullanarak üretim yapan kendi alanında dünyanın en büyük üreticisidir.

Çözgülü Raşel Örgü ve Boya Terbiye tesislerinden oluşan, kendi alanında dünyanın en büyük üretim kapasitesine sahip olan İpek tül ve konf.san.a.ş. aylık 8.000.000 metre tül ve kumaş üreten tam entegre bir tesistir.

Silivri ve Çorlu ‘da ki fabrikalarında toplam 15.000 m2 açık , 27.000 m2 kapalı alan üzerinde kurulu üretim tesisi ve İstanbul Bayrampaşa’da 6.500 m2 depolama alanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Son yıllarda artan taleplerin de etkisi ile Türkiye’nin önde gelen üretim kapasitelerinden birine sahip Dantel tesisini 2016 yılında Silivri Fabrikasında faaliyete geçirmiş ve aylık 750.000 metre dantel üretimine ulaşmıştır.

“Oeko-Tex Standart 100 “belgesine sahip İpek Tül ve Konf.San.A.Ş. sahip olduğu deneyim, tecrübe ve toplamda 650 çalışanı ile ülkemizin gelişimine ve büyüyen ekonomisine katlı sağlamayı kendine misyon edinmiştir.

Tekstil alanında teknolojik gelişmeleri yakından takip edip;

Arge ürge çalışmalarına önem vererek , yenilikçi ürün ve hizmetler sunarak, Çevreye ve insana saygı ilkeleri doğrultusunda çalışarak tekstil sektöründe en iyi olmayı kendine vizyon edinmiştir

İpek Tül ve Konf.A.Ş halen üç kıtada 30 dan fazla ülkeye ihracat yaparak uluslararası oyuncu olma yolunda hızla ilerlemektedir.

İLETİŞİM